Preskoč navigáciu

Vytlačované tesnenia z gumy a plastu

Mikroporézne profily

Fotka profilov Fotka profilov Fotka profilov Fotka profilov Fotka profilov
Popis a použitie - používajú sa najmä ako tesnenie elektrorozvádzačov, svietidiel, okien, vzduchotechniky, káblových dilatačných vložiek, ďalej do konštrukčných stavieb (proti rezonancii, vibráciám), dilatácii podláh, v automobilovom priemysle, ale aj v iných oblastiach priemyslu.

Vlastnosti - vyznačujú sa spoľahlivosťou a dobrými fyzikálno-mechanickými vlastnosťami v bežných poveternostných podmienkach pri pracovných teplotách -40 °C až + 70 °C.

Prevedenia - sú vyrábané v niekoľkých základných tvaroch, buď ako štvorec, obdĺžnik, kruhové tesnenie, medzikružia a rôzne špeciálne dutinové alebo jazýčkové tesnenia. Viaceré druhy týchto profilov je možné vyrábať v samolepiacom prevedení.

Materiálový základ - pri ich výrobe je použitá kaučuková EPDM zmes (kombinácia EPDM+SBR), mernej hmotnosti od 0,3 do 0,8 g/cm3 a tvrdosti vo všeobecnosti okolo 20 °ShA. Je určená pre väčšinu priemyselných odvetví. Inou skupinou mikroporéznych výrobkov sú profily vyrábané z čistej mikroporéznej zmesi, tiež známej pod anglickým pojmom SPONGE, ktorá sa však najčastejšie používa v automobilovom priemysle, vzhľadom na jej špecifické fyzikálno-mechanické vlastnosti.